Majowe święta kojarzą się z radością i nadzieją. Uczą patriotyzmu i właściwej postawy obywatelskiej. Dla uczniów to okazja, by poznać dzieje naszej ojczyzny, zrozumieć, czym jest patriotyzm i poczuć dumę z bycia częścią narodu. W naszej szkole 29 kwietnia uczniowie klasy VII przedstawili montaż słowno-muzyczny, w którym przypomniano najważniejsze wydarzenia związane z obradami Sejmu Wielkiego i Konstytucją 3 Maja. Informacje wzbogaciły wiedzę historyczną o tym ważnym wydarzeniu patriotycznym. Oprawę muzyczną przygotował zespół wokalno-instrumentalny. Uczestnicy akademii mieli okazję wysłuchać pieśni patriotycznej w wykonaniu Joanny Zabiegałowskiej oraz gry na instrumentach muzycznych: na organach- Anna Leśniak, akordeonie- Aleksandra Jarosz, organach-Dmytro Katiukha. Na zakończenie grupa taneczna wykonała taniec z flagami. Akademię uświetnił również występ dzieci z przedszkola, które zaprezentowały pokaz taneczny i wokalny.
























