Dnia 13 marca 2023 r. w Domu Kultury w Limanowej, uczniowie klas I-III uczestniczyli w spektaklu teatralnym p.t. „Baśnie Pana Andersena”. Aktorzy przedstawili sceniczną adaptację kilku najbardziej znanych baśniowych opowieści Hansa Christiana Andersena, który jako główny narrator prowadził widzów w niezwykłą podróż w świat wrażeń i osobistych przeżyć. Atmosfera spektaklu często mieszała się z realiami życia codziennego.
Główne przesłanie przedstawienia to konieczność poszukiwania dobra, które można odnaleźć w wytrwałości , dążeniu do celu, życzliwości dla świata, akceptacji siebie i tolerancji dla innych. Spektakl dostarczył uczniom wiele radości i artystycznych wrażeń.














