W kolejnych dniach lutego i marca uczniowie naszej szkoły brali udział w obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu. Odbywały się one w tym roku w wyjątkowej formie – zarówno prezentacji i spotkań z nauczycielem informatyki, jak również ogólnopolskich lekcji on-line.
Uczniowie klas I-IV mieli okazję włączyć się w cykl spotkań „Sieciaki – pięć zasad bezpieczeństwa”, uczniowie klas V-VI brali udział w spotkaniach „Plik i Folder na ścieżkach internetu”, natomiast klasy VII i VIII obejrzały prezentację „Pułapki współczesnych mediów”. Rozmawialiśmy o zagrożeniach, jakie na nas czyhają w sieci i o tym, jak się przed nimi chronić.
Głównym celem Dnia Bezpiecznego Internetu jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego oraz świadomego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.
















