7 kwietnia to Światowy Dzień Zdrowia. Z tej okazji w naszej szkole od 13.04 – 24.04.2023 realizowano projekt pod hasłem „Awantura o zdrowie”. W tych dniach w klasach IV – VIII odbył się „Dzień Surówki”. Uczniowie przygotowali również „Stragan warzyw i owoców” , uwzględniając ich walory zdrowotne. 17.04 w ogłoszonym w szkole „Dniu Chleba” nauczyciele i rodzice z poszczególnych klas upiekli pyszne, o różnorodnym składzie chlebki (np. jogurtowy, bananowy, czosnkowy). Każdy uczeń mógł poczęstować się wypiekami – zainteresowanie było ogromne. Na „Aktywne przerwy” uczniowie przygotowali różne tańce – największą popularność zyskała „belgijka”. Na zakończenie projektu pani wicedyrektor Jolanta Płoskonka przybliżyła społeczności szkolnej wiersz Jana Brzechwy „Na straganie”. Następnie uczniom przypomniano zasady zdrowego odżywiania, korzystając z materiałów Winiary – Żyj smacznie i zdrowo.
Nad całością projektu czuwała pani Bogumiła Śmiałek, która dziękuje wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom za zaangażowanie w wspólne działania.














































